Výhody termoakustického zdícího systému

Izolační vlastnosti jsou u zdiva velmi důležité a to jak při výstavbě rodinných domů, tak i  bytových domů a komerčních objektů.  V dnešní době, kdy je kladen důraz na co nejnižší energetickou náročnost novostaveb a vysoký standard bydlení, se mnohem častěji řeší hodnoty jako součinitel tepelné vodivosti a vzduchová neprůzvučnost.  Představme si tedy jeden ze zdících systémů, který vám pomůže snížit energetickou náročnost domu a zároveň zvýšit komfort bydlení – termoakustický zdící systém Liapor.



Tvárnice  Liapor patří mezi špičku na českém trhu stavebních hmot. Vyrábí se z lehkého keramického betonu. Specifická vnitřní struktura Liaporbetonu vyniká nízkou objemovou hmotností (450–2 000 kg/m3), díky které se s tvarovkami velmi snadno manipuluje. Dále pak pevností (2–80 MPa) a výbornými tepelně a zvukově-izolačními vlastnostmi.

Sortiment zdiva Liapor

Jde o ucelený a promyšlený zdící systém, který zahrnuje tvárnice pro obvodové zdivo, nosné stěny, příčky, překlady a široký sortiment doplňků. 

Nosné tvárnice řady Liapor M jsou konstruovány tak, aby dosáhly vysokého indexu vzduchové neprůzvučnosti Rw při co nejmenší tloušťce zdiva. Komůrkový efekt, ke kterému dochází díky mezerovitosti tvarovek, způsobuje, že toto zdivo má vyšší akustický útlum než nosné i nenosné stěny z jiných zdicích materiálů při stejné plošné hmotnosti. Naměřené hodnoty Rw dosahují až 59 dB.

     

Pro obvodové stěny se používají tvarovky řady Liatherm a Liapor SL, které i bez dodatečného zateplení zajišťují optimální vnitřní klima v každém ročním období. Obvodové tvarovky Liapor  nejen tepelně izolují, ale současně teplo dobře akumulují a pomáhají tak vyrovnávat teplotní výkyvy vnějšího prostředí.



Pro stavbu příček nabízí Liapor tvarovky Liapor M a pro tenké příčky o tloušťce pouhých 7 cm tvarovky Liapor PS. Kromě již zmíněných zvukově-izolačních vlastností jsou příčky Liapor díky poréznosti LiaporBetonu snadno opracovatelné. Drážky pro elektroinstalaci a jiné rozvody   nepředstavují žádný problém. Stejně snadné je i přesné vrtání a frézování nebo třeba zatlučení hřebíku. Hmoždinky v příčce z Liaporu spolehlivě drží po celou dobu životnosti stěny.



Nabídku zdiva Liapor pak doplňuje pohledové zdivo Liapor R  vhodné pro realizaci neomítaných stěn, s nímž lze vytvořit esteticky mimořádně zajímavé interiéry i exteriéry.

Kalibrované zdivo pro přesné zdění

Sortiment zdiva Liapor je možné zakoupit také v kalibrované podobě s vysokou tvarovou a geometrickou přesností, která  dovoluje tenkovrstvé zdění na maltové lože o tloušťce pouze 2 mm.  Kalibrované zdivo celkově snižuje pracnost zdění, nevznikají tepelné mosty a snížením tloušťky ložné spáry cca o 10 mm (až o 80 %) na výsledné 2 mm dochází k úspoře zdicí malty a zároveň i ke snížení vlhkosti ve zdivu a rychlejšímu vysychání. Zmenšují se také rizika vzniku prasklin v místech spár a v omítkách.



Zdicí systém Liapor nabízí oproti konkurenčním systémům celou řadu výhod.  Zjistěte, jaké výhody může přinést vaší stavbě.

Více informací o zdícím systému Liapor najdete na www.liapor.cz.



zdroj: http://www.liapor.cz