Suchá nebo litá podlaha? Znáte jejich výhody?

Podlahy v novostavbě i při rekonstrukci lze realizovat několika způsoby. Zvolit můžete tak zvanou suchou cestu, nebo litou betonovou podlahu. Každá z možností má své výhody. Shrnuli jsme je pro vás v následujících odstavcích.

Litá betonová podlaha

U betonových podlah, které vás možná napadnou jako první řešení, může být často překážkou relativně vysoká hmotnost, riziko popraskání či dlouhá doba vysychání. Ale není beton jako beton. Všem zmíněným rizikům se vyhnete, pokud v sortimentu betonů zabrousíte k lehkému betonu. Ten je v porovnání s běžným betonem o cca 2/3 lehčí a navíc má i skvělé tepelněizolační vlastnosti. Jeho nízkou hmotnost ocení především majitelé starších domů, kde může vyšší zatížení konstrukce znamenat problém se statikou.

      

      


Vyrobit si lehký beton v domácích podmínkách se obecně nedoporučuje. Aby si zachoval potřebnou pevnost a další parametry, musí být dodržena přesná receptura. Hotovou suchou směs, k níž stačí přidat jen vodu, si ale můžeme koupit on-line nebo v nejbližších stavebninách DEK pod názvem Liapor Mix, resp. Liapor Mix final. Liapor Mix s hrubší strukturou se hodí pro vyrovnání větších nerovností. Jako krycí a roznášecí vrstvu pak použijte jemnější, potěrový Liapor Mix final.

VIDEO

Suchá plovoucí podlaha

Do podkroví, půdní vestavby, na chatu a všude tam, kde potřebujete mít podlahu hotovou v řádu několika málo dnů zvolte raději suchou plovoucí podlahu. Suché podlahy jsou vhodné ale i pro realizaci podlah v novostavbách. Chcete-li opět dosáhnout optimálních izolačních vlastností, nízké hmotnosti a navíc se 100% přírodním materiálem, sáhněte znovu po keramickém kamenivu. Tentokrát však zůstaňte u keramických kuliček. Keramické kamenivo s průměrem zrn 1-4 mm se v potřebné vrstvě nanáší na podklad, ručně urovnává a hutní a nakonec se překrývá podlahovými deskami. Je to velmi rychlý způsob rekonstrukce podlahy, která je ihned po dokončení připravena k pokládce finální nášlapné vrstvy a k používání. Nečeká vás žádná technologická přestávka! 

VIDEO

Bližší informace o použitých materiálech a postupech realizace najdete na stránkách výrobce: www.liapor.cz.


zdroj: http://www.dumjednimtahem.cz