Prefabrikovaná betonová schodiště

Pouštíte-li se do stavby patrového domu, pak jistě vybíráte také vhodné schodiště. A že je z čeho vybírat! Materiálů i provedení schodiště existuje mnoho, podobně jako nároků, které můžete na schodiště v domě mít. Pokud ale chcete takové, které je praktické, nenáročné na montáž, má variabilní provedení povrchové úpravy a nezruinuje váš bankovní účet, pak zvolte prefabrikované betonové schodiště.

   

Prefabrikované, přesto variabilní

Betonová prefabrikovaná schodiště mají oproti většině konkurenčních provedení možnost plného využití již ve fázi hrubé stavby. Stejně tak potěší variabilitou finálního provedení, pro které můžete zvolit dřevo, vinyl, dlažbu a další materiály.

U prefabrikovaných schodišť z betonu ale existuje mnohem více vlastností, které můžete u jiných materiálů postrádat:

  •       rychlá montáž pomocí jeřábu
  •       vysoká odolnost vůči ohni
  •       vysoká nosnost
  •       pevně ukotvené zábradlí
  •       možnost aplikace osvětlení do podstupnic
  •       možnost zabudovat vnitřní vyhřívání pro vnější schody
  •       krátké dodací lhůty

Řekneme-li, že montáž je rychlá, pak je skutečně rychlá. Za pomoci jeřábu ji lze na stavbě provést v řádu několika málo hodin. Montáž schodiště lze provádět společně s realizací stropů a balkonů. Proto ani potřeba těžké techniky nemusí významným způsobem navýšit náklady stavby. Prakticky okamžitě po montáži je schodiště připraveno k použití a lze ho tak plně využívat už ve fázi hrubé stavby. Zvyšuje se tím tedy i bezpečnost na stavbě.

   

Chcete-li ke všem zmíněným výhodám přidat ještě příznivé izolační vlastnosti, minimalizaci přenosu hluku a vibrací do přilehlých stěn, pak zvolte prefabrikovaná schodiště z lehkého betonu (LiaporBetonu) od Liaporu.

Prefabrikovaná schodiště od Liaporu

V nabídce prefabrikovaných výrobků Liapor najdete přímá schodiště - nosné desky se schodišťovými stupni s možností horní či dolní mezipodesty. Vyrábí se buď s hladkou pohledovou úpravou stupňů, nebo s protiskluznou úpravou určenou pro vnější schodiště. Exteriérová schodiště lze dále opatřit i prostiskluznými lištami zabudovanými přímo do stupňů.

   

Liapor také nabízí svým zákazníkům typová prostorová schodiště (180stupňová levotočivá a pravotočivá), u nichž lze přizpůsobit šířku ramene, počet stupňů i výšku stupně. Jejich samonosná konstrukce nevyžaduje žádné podpory.

Chcete-li vědět více, navštivte web www.liastrop.cz, nebo kontaktujte obchodně-technické poradce Liapor.


zdroj: http://www.dumjednimtahem.cz