Váhali jsme, ale vybrali jsme si dobře…....ATRIUM

Mladý pár již více než rok bydlí v novém domě nedaleko Prahy. O svém budoucím bydlení přemýšleli možná déle, než bývá zvykem, ale nakonec se určité váhání vyplatilo: dnes mají přesně takový dům, jaký chtěli, a jak vyplývá z následujících řádků, nové bydlení si nemůžou vynachválit.Proč jste si zvolili dřevostavbu?

Rozhodnutí pro dřevostavbu nám trvalo dlouho. Zvažovali jsme pro a proti a dlouho jsme váhali. Přesvědčila nás krátká doba realizace a především specifické mikroklima v interiéru dřevostaveb. Navštívili jsme několik domů zděných i montovaných a dřevostavba to nakonec vyhrála.

Jak vnímáte bydlení v dřevostavbě v porovnání s předchozími zkušenostmi?

Ve srovnání s předchozím bydlením ve starém cihlovém domě je tady jiné klima a musím říct, že velmi příjemné. Nejsou „cítit“ studené kouty v pokojích. Dům pohodlně vytopíme tepelným čerpadlem a díky topení v podlaze je tepelný komfort mnohem větší než v předchozím bytě s radiátory.Vybírali jste mezi typovými a individuálními projekty rodinných domů

Hned od začátku jsme měli jasno v tom, že jsme nechtěli typovou dřevostavbu. Navštívili jsme vzorový dům firmy ATRIUM v Průhonicích a ten se nám moc zalíbil, takže jsme ho jen přizpůsobili našim představám a potřebám. Tak jsme věděli, jak náš nový dům má vypadat. Nyní jsme upravili půdorys, kolik místností potřebujeme a jak velké mají být. V domě máme samostatnou garsonku pro naše rodiče nebo pro děti až vyrostou.

Co rozhodovalo při výběru dodavatele vašeho domu?

Když jsme začali vůbec přemýšlet o dřevostavbě, sledovali jsem reference firem. Na ATRIUM jsme dostali dobré reference a dnes jsme velmi rádi, že jsme si tuto firmu zvolili. Kvalita výstavby a profesionální přístup nám jen potvrdily, že jsme se rozhodli správně. A nelitujeme!Co vám dělá radost a co se zvláště povedlo?

Jsme spokojeni s celým domem. Máme ho tak, jak jsme chtěli. Ještě nám zbývá doladit detaily v interiéru, ale to vždycky chvíli trvá. Velkým potěšením je pro nás terasa, která je díky částečnému zastřešení neuvěřitelně útulná. A manžel si nemůže vynachválit „svoji“ trojgaráž…

Řešili byste dnes něco na domě jinak?

V domě bydlíme čtrnáct měsíců a zatím jsme nepřišli na nic, co by se neosvědčilo. Možná ještě čas ukáže.Co byste doporučili budoucím stavebníkům, které stavba domu čeká?

Aby na stavbu pokud možno nespěchali a dali si načas s přípravou, vše důkladně promysleli, nechali si udělat vizualizace. Zajeli se podívat do výroby. Prohlédli si vzorový dům. A pokud to bude možné, navštívili majitele již zabydlených domů. To dělá opravdu hodně a rozhodně se to vyplatí.

Na závěr si dovolím jedno důležité konstatování. Firma Atrium svými cenami domů nepatří mezi nejlevnější, ale věřte mi s Atriem vidíte, za co platíte, rozhodujete, za co platíte, a hlavně ve finále zjistíte, že jste ušetřili.zdroj: http://www.atrium.cz