Ekologický zimní posyp nejen na příjezdovou cestu

S první sněhovou nadílkou přichází nutnost údržby chodníčků, příjezdových cest a dalších komunikací kolem domů. Pokud se ale chcete vyhnout zničeným botám a bolavým tlapkám vašich mazlíčků, nepoužívejte chemické posypy jako je posypová sůl. Vyberte si takový zimní posyp, který bude účinnější a navíc šetrný k přírodě.

 
Nejen pro okolí rodinných domů, ale pro všechny typy komunikací můžete zvolit Zimní posyp Liapor (dříve Ekogrit), který se pyšní známkou „Ekologicky šetrný výrobek“.  Jedná se o 100% přírodní produkt, který vzniká drcením lehkého keramického kameniva Liapor. Neobsahuje tak žádné chemické přísady. Díky tomu je možné jej použít i v místech se zákazem posypu chemickými posypy. Jsou to třeba parky, okolí zdrojů pitné vody, CHKO apod.
 
Zimní posyp Liapor pomáhá zabránit podklouznutí na zasněžených a zledovatělých cestách. Proti konkurenčním chemickým i inertním posypům má mnoho výhod:

 
     1. Je až 3,5x vydatnější, než konkurenční posypy (10 l stačí až na 200m2).
     2. Je efektivní až do -15°C.
     3. Snižuje náklady na zimní údržbu i následný jarní úklid.
     4. Neucpává a nevydírá kanalizační systémy. Zametený zbytkový materiál lze nanést na záhony a zelené plochy, kde tento přírodní porézní materiál kypří půdu a zlepšuje provzdušňování kořenových systémů rostlin.
     5. Je zdravotně nezávadný.
     6. Je recyklovatelný.
     7. Pokud ošetřené plochy roztají v poledním slunci, vzlíná na povrch. Při opětovném mrazu zůstává na povrchu a není potřeba jej tak často dosypávat.
     8. Nepoškozuje ošetřované plochy jako běžné štěrky.
     9. Při skladování pod širým nebem nemá sklon k vytváření zmrzlých hrudek ani v delším časovém období.
    10. Je vhodný pro ruční i strojový posyp.
 
Osvědčil se také jako rychlé řešení při podkluzování kol aut. Proto je vhodné v zimním období přibalit do kufru auta šikovné 10litrové balení, které vystačí na posyp až 200 m2. 
 
Kde ho koupíte?

Domácnostem a motoristům bude nejlépe vyhovovat posyp v balení po 10 l a 50 l, který koupíte bezpečně a pohodlně on-line v e-shopu obchod.liapor.cz.  Velkoodběratelům nabízí výrobce Lias Vintířov balení po 1000 l nebo volně ložený materiál, který lze dodat v objemu až 60 m3 just in time.
 
Další informace o Zimním posypu Liapor najdete na webu www.zimniposyp.cz.

  


zdroj: http://www.dumjednimtahem.cz