Střecha jako šperk

Střecha jako šperk

Také střechy podléhají architektonickým trendům. A jaké jsou ty aktuální? Vrací se jednodušší tvary střech typu sedlová či valbová.  Rozšířila se nabídka barevného provedení krytin, počet nabízených profilů i různá provedení povrchu. Díky tomu lze více než dříve střechu sladit s návrhem fasády.
 
Střecha s metalickým nádechem
 
Novinkou na trhu jsou střešní tašky v moderních metalických odstínech, které do svého sortimentu zařadil lídr na trhu, výrobce Bramac. Skvěle ladí ke konstrukčním prvkům ze skla nebo ze dřeva, hodí se k cihlovým fasádám, ale i k populárním fasádním obkladům z kamene. Bramac nové exkluzivní odstíny představil u dvou profilů betonových tašek – Classic STAR a Tegalit STAR. Pokud chcete vtisknout své novostavbě osobitou tvář, hledáte originální a atraktivní řešení, budou střešní tašky v metalických odstínech tou správnou volbou.
 
V barvách přírody
 
Barevnou paletu doplnily i zemité odstíny jako terracotta či kaštanová, které vytváří dokonalou harmonii s fasádami v přírodních tónech nebo s oblíbenými hliněnými omítkami apod. Ten, kdo chce svůj dům citlivě zasadit do okolního prostředí, zvolí právě tyto odstíny betonových tašek.
 
Klasické i moderní tvary tašek
 
Nejoblíbenějším profilem zůstává model Classic, který má symetrické zvlnění a vychází ze středoevropské architektonické tradice. Elegantní taška Classic je určená pro novostavby i rekonstruované objekty. Za protipól klasického modelu střešní tašky by se dala označit minimalistická taška Tegalit, kterou si díky plochému profilu a čistým liniím oblíbili především architekti. Moderní design této střešní tašky nejlépe vystihuje známé přísloví: V jednoduchosti je krása.
 
Špičková technologie
 
Střecha nemá jen estetický význam, ale především musí plnit praktickou funkci. Modely betonových tašek Classic a Tegalit se vyrábí ve třech různých povrchových úpravách, z nichž nejvyspělejší představuje technologie STAR. Zatímco povrch standardních tašek tvoří pouze několik vrstev barvy, u tašky s technologií STAR je navíc aplikována vrstva vysoce probarveného mikrobetonu, která zaplní všechny nerovnosti a vytvoří dokonale hladký a na první pohled atraktivní povrch.
 
Komfort pod střechou
 
Vrstva mikrobetonu je přetažena i přes celou plochu předního řezu tašky. Toto vše zvyšuje ochrannou schopnost a odolnost krytiny před extrémními vlivy počasí a zajišťuje dlouhodobou stabilitu její původní barevnosti. Speciální, do povrchu integrované pigmenty odráží část infračerveného záření a tím omezují přehřívání střechy a podkroví. Díky těmto unikátním vlastnostem jsou tašky s technologií STAR součástí unikátní skladby střešního pláště Bramac Cool, která snižuje teplotu v podkrovních místnostech v horkých letních dnech a zajišťuje celoročně vysoký uživatelský komfort.
 

 


zdroj: http://www.bramac.cz