Montovaná hrubá stavba z keramického betonu

Montované stavby představují rychlé řešení výstavby rodinného domu. Montovaná stavba ale nemusí být nutně jen dřevěná. Výhody stavebnicové technologie a dlouhověkého materiálu s výbornými izolačními vlastnostmi spojují Domy jedním tahem (DJT) z velkoplošných dílců z keramického betonu. Hrubá stavba nezabere ani týden...
 
Keramický beton se vyznačuje vysokou pevností a žáruvzdorností, jako běžný beton. Oproti němu má ale navíc nižší objemovou hmotnost a skvělé zvukové a tepelné izolační vlastnosti, takže domy z něj postavené mají nízké nároky na vytápění. Stěny mohou být mnohem tenčí, než u cihlových staveb. U domu se zastavěnou plochou 10x10 m se jedná až o 11m2. Unikátní stavebnicový systém z velkoplošných dílců umožňuje rychlou výstavbu.
 
Průběh výstavby - hrubá stavba za 4 dny
  
·        Stavba Domu jedním tahem začíná na připravené základové desce.
·        Realizace hrubé stavby patrového domu trvá pouhé 4 stavební dny:
o   1. den: montáž stěn v přízemí, montáž dílců polostropu a schodiště, zalití styků
o   2. den: odšalování spár a začištění, dokončení pokládky vrchní výztuže, zašalování schodů a otvorů, betonáž stropu
– poté následuje technologická přestávka (7-10 dnů dle klimatických podmínek), aby mohl strop vytvrdnout
o   3. den: montáž stěn 2. nadzemního podlaží, zašalování svislých a vodorovných spár + zabetonování
o   4. den: ukončení výstavby hrubé stavby, odstranění stojek, předání staveniště.

Realizace hrubé stavby přízemního domu zabere pouhé 2 dny.
 
Výhody technologie Dům jedním tahem

Rychlost výstavby ale není jedinou výhodou, kterou s sebou unikátní stavebnicová technologie DJT nese...
 
·        Na stavbě je čisto, žádné dodatečné sekání instalací, řezání drážek, broušení apod. Drážky a prostupy v dílcích pro rozvody topení, vody a kanalizace jsou včetně krabiček a vytrubkování pro elektroinstalace, připraveny již z výroby. V případě potřeby lze však do snadno opracovatelného keramického betonu potřebné drážky přidělat.
·        Dílce mají z výroby hladký povrch. Pro konečnou vnitřní úpravu hladké strany dílce (od formy) stačí pouze stěrka. U hrubé strany dílce (ručně hlazené) lze použít jednovrstvou sádrovou omítku. Toto řešení přináší značnou úsporu v provedení omítek oproti zděným konstrukcím.
·        Izolační a akumulační schopnosti Domů jedním tahem se v průběhu zimy starají o tepelnou pohodu a v létě udržují rozumnou teplotu v domě.
·        Díky minimu mokrých procesů je možné se do domu nastěhovat ihned po dokončení výstavby. Stavba nemusí „vymrznout“.
 
katalogu od Dům jedním tahem najdete 25 typových úsporných domů a 8 nízkoenergetických a pasivných typových domů, které si lze přizpůsobit podle vlastních představ. Typový projekt k domu získáte při objednávce stavby od  Dům jedním tahem zcela zdarma.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pro více informací o montovaných domech z keramického betonu navštivte web www.dumjednimtahem.cz.zdroj: http://www.dumjednimtahem.cz