Výstavba bungalovu Allstav

Výstavba bungalovu Allstav s obytnou plochou cca 150 m2

Jeden z nových rodinných domů, který v létě 2017 dokončili pracovníci společnosti Allstav, byl bungalov nedaleko Prahy. Majitel domu si z katalogové nabídky vybral přízemní dům, který si nechal doupravit podle svých představ.
 
Bungalovy patří mezi oblíbené typy domů. Allstav je staví se všemi třemi typy střech – sedlovou, valbovou i plochou. Podle číselného označení domu (78,100,115, 135) se dá snadno zorientovat, o jak velké obytné ploše mluvíme. Ano, číslovku 150 v katalogové nabídce nenajdete, ale přesto v ní nový majitel, pan Buček, bydlí. Jednalo se o individuální přizpůsobení katalogového domu. Společnost Allstav má vlastní výrobu panelů pro výstavbu, ale i oken, takže úpravy podle konkrétních představ nejsou žádnou překážkou.

Katalogový dům s valbovou střechou s individuálními úpravami

Majitel se rozhodl pro dům s valbovou střechou. Tento typ bungalovu má 3 velké samostatné pokoje, navíc další ložnici a dostatečně velký obývací pokoj spojený s kuchyňským koutem. Toaleta je oddělena od koupelny, což většina majitelů během bydlení ocení. Zastavěná plocha domu je samozřejmě vždy o něco větší než obytná. Zde hraje největší roli zastřešený prostor vchodu, který domu přidává 2-4 m2.

Majitel a jeho rodina ale požádala o individuální úpravy typového domu. Pokud se podíváte na půdorysy katalogového domu a skutečné úpravy podle přání investora, budete překvapeni, jak velké změny dispozice domu byly možné.
Z katalogového domu tak vznikl individuální dům podle přání majitele a jeho rodiny.  Dům je navržen s centrální chodbou, která propojuje všechny obytné místnosti budovy. Ze zádveří je přístup do technických částí domu a do samostatné šatny.
 
Chodba spojuje kuchyň, ložnici, dětský pokoj, pracovnu, koupelnu se sprchovým koutem i vanou, toaletu a další šatnu. Přes 10 m2 velká, částečně oddělená kuchyň má k dispozici i praktickou spíž, která je hned vedle pracovní linky.

Z prostoru kuchyně se kolem krbu prochází do obývacího pokoje o rozloze téměř 34 m2, který je velkoryse prosvětlen francouzskými okny s bezbariérovým přístupem.
 
Venkovní terasa je přístupná z ložnice, dětského i obývacího pokoje a je přibližně z poloviny své plochy zastřešená. Takový útulný kout rodina ocení za každého počasí.
 
Ložnice, dětský pokoj a pracovna jsou přes 14 m2 velké, takže se do nich kromě postelí pohodlně vejde i další nábytek. Pracovna navíc může sloužit i jako krátkodobý hostinský pokoj.
 
Zajímavostí dispozice jsou i dvě samostatné toalety, které ocení rodina v případě návštěv, ale i za běžného provozu domácnosti. Jedna je hned za venkovními dveřmi, takže se děti ani nemusí zouvat a druhá je v dosahu ložnice a dětského pokoje.

Allstav zrealizoval již více než 1 000 domů, na kterých vyladil stavební detaily a jejich kvalitu. Zaměřuje se na kvalitu výstavby domů a dává zákazníkům vždy „něco navíc“. Aktuálně to je tepelné čerpadlo Panasonic v ceně domu na klíč. Přístup stavitele k výstavbě si můžete ověřit nejen na webu v technických specifikacích zde, ale i z vyjádření pana Bučka na firemním Facebooku.
 
„Nechali jsme si od Allstavu postavit rodinný dům typu bungalov, cca 150 m2, nedaleko Prahy.  Allstavové udělali základovou desku v listopadu 2016, stavět a montovat začali v mrazech ledna 2017 a vše dokončili za sluníčka v květnu. Většinu času jsem se jim na stavbě pletl pod nohy a koukal pod ruce. Kvituji preciznost odvedené práce, dodržení rozpočtové ceny, reakce na námi vymyšlené drobné změny původní kompozice a dodržení času realizace.  Teď už "jenom" terénní úpravy zahrady a další "dodělávky". Kéž by to i s nimi šlo tak lehce jako se stavbou. :-)“, pan Josef Buček, 7. 9. 2017 (Facebook Allstav)

 

 


zdroj: http://www.allstav.cz