Proč byste měli chtít montovaný rodinný dům od DJT?!

Ve zkratce řečeno: Protože se to prostě vyplatí! Čas jsou peníze a u stavby toto pravidlo platí bez výjimky. Montovaná stavba přináší velké urychlení stavebních prací a tím pádem i snížení vedlejších nákladů. Díky moderním stavebním technologiím je možné postavit a obydlet rodinný dům za několik málo měsíců. V montovaných domech z keramického betonu od Dům jedním tahem můžete bydlet už za 6 měsíců od zahájení stavebních prací! Promyšlená a léty prověřená stavebnicová technologie navíc eliminuje riziko vzniku chyb při stavbě.

Stavebnicová technologie s minimem mokrých procesů

Dům jedním tahem (DJT) představuje rychlý způsob výstavby domů z velkoplošných dílců z keramického betonu (Liaporbetonu), který se vyznačuje vysokou pevností a žáruvzdorností, jako běžný beton. Oproti němu má ale navíc nižší objemovou hmotnost a skvělé zvukové a tepelné izolační vlastnosti, což pomáhá při snížení energetické náročnosti domu. Unikátní stavebnicový systém z velkoplošných dílců umožňuje velmi rychlou výstavbu. Na realizaci hrubé stavby stačí pouhé 4 pracovní dny, u bungalovu pouhé 2 dny!

Dům jedním tahem aktuálně nabízí
25 typových úsporných domů8 nízkoenergetických a pasivných typových domů .I když jde o typová řešení, je možné domy upravit podle vlastních představ – úpravy dispozice, úpravy oken, přístavby garáže apod.
 
Průběh výstavby

    

    

    

    

    

  • -      Stavba Domu jedním tahem začíná na připravené základové desce, kterou si můžete zrealizovat předem sami nebo ji nechat na DJT.

  • -      Realizace hrubé stavby patrového domu trvá pouhé 4 dny, realizace hrubé stavby přízemního domu trvá pouhé 2 dny.

  • -      Na stavbě bude čisto, žádné dodatečné sekání instalací, řezání drážek, broušení apod. Drážky a prostupy v dílcích pro rozvody topení, vody a kanalizace jsou včetně krabiček a vytrubkování pro elektroinstalace, připraveny již z výroby. V případě potřeby lze však do snadno opracovatelného keramického betonu potřebné drážky přidělat.

  • -      Dílce mají z výroby hladký povrch. Pro konečnou vnitřní úpravu hladké strany dílce (od formy) stačí pouze stěrka. U hrubé strany dílce (ručně hlazené) lze použít jednovrstvou sádrovou omítku. Toto řešení přináší značnou úsporu v provedení omítek oproti zděným konstrukcím

  • -      Izolační a akumulační schopnosti Domů jedním tahem se v průběhu zimy starají o tepelnou pohodu a v létě udržují rozumnou teplotu v domě.

  • -      Díky minimu mokrých procesů je možné se do domu nastěhovat ihned po dokončení výstavby. Stavba nemusí „vymrznout“.

Video ze stavby Domu jedním tahem - Helena

Hrubá stavba, která by vám jinak zabrala týdny či měsíce, bude hotova do čtyř pracovních dnů. Navíc se zárukou výrobce.

Dům k dokončení do 2 měsíců

Další možností, kterou DJT nabízí, je převzít dům ve fázi „dům k dokončení“. Stavba domu do této fáze realizace netrvá déle než 2 měsíce. Po realizaci hrubé stavby (popsané výše) následuje montáž krovu a pokládka střešní krytiny s okapovým systémem Bramac, osazení oken a vchodových dveří.

Dům k nastěhování

Ať už se ale rozhodnete dokončit dům sami, s pomocí řemeslníků z vašeho okolí, nebo budete ve spolupráci pokračovat s DJT, budou práce díky promyšlené technologii rychlejší a náklady na ně nižší, než u cihlového domu. Dům lze dokončit do 6 měsíců od zahájení výstavby.

Chcete vidět, jak se bydlí v domech jedním tahem? Navštivte s námi výrobu, probíhající stavby i již obydlené domy. Více informací najdete na
www.dumjednimtahem.cz.zdroj: http://www.dumjednimtahem.cz