Moudrá volba padla na dům Minerva II

který si vypůjčil svůj název od římské bohyně moudrosti a řemesel.

A byla to volba čtenářů časopisu Můj dům, která přisoudila v anketě o Dům roku 2016 domu
MINERVA II celkové 2. místo v kategorii Realizovaných typových domů. K titulu Dům roku 2014 dle internetového hlasování v kategorii Katalogové masivní domy tedy přidal dům MINERVA II od chrudimské firmy Hoffmann další prestižní ocenění.Dům, jehož nejvýraznějším architektonickým prvkemje středový rizalit zakončený štítem evokující fronton, nezapře tímto prvkem i svým názvem inspiraci starověkem. A právě částečně vysunutá stěna obývacího pokoje s velkou prosklenou plochou tvořenou francouzskými okny a trojúhelníkovým dvojdílným oknem ve štítu nepřináší tomuto domu plusové body pouze svým vzhledem, ale i příjemným překvapením v interiéru, kde část stropu kopíruje krov a přidává interiéru na vzdušnosti a atraktivitě.

Typový rodinný dům
MINERVA II z nabídky chrudimské firmy Hoffmann patří svým tvarem a sedlovou střechou k přízemním domům s téměř univerzální možností výstavby. Může stát jak v nové zástavbě na vesnici, tak v příměstské části. Střídmý tvar domu z pohledu na vstup, ale zároveň líbivý z pohledu ze zahrady s bohatým prosklením; jednoduchý půdorys stavby; jasně oddělená společenská a soukromá část domu. Se zastavěnou plochou 148,2 m2 a s odhadovanými celkovými náklady na stavbu okolo 3 miliony Kč, v závislosti na použitých materiálech a technologii vytápění a způsobu stavby od svépomoci po postupné zadávání jednotlivých částí odborným firmám až po zadání stavby na klíč, je vhodným řešením pro ekonomicky smýšlející stavebníky.

    
    

Dům MINERVA II byl navržen tak, aby svou zastavěnou plochou spadal mezi stavby tzv. „na ohlášku“ a zároveň stále splňoval nároky na pohodlné bydlení pro 4člennou rodinu. Dům s obestavěným prostorem 634,98 m3 může být vytápěn klasickými způsoby (plynem, elektřinou) a stejně tak je možné, v rámci přípravy projektu, využít i systém tepelného čerpadla. Jako „záložní zdroj“ je součástí domu i krbová vložka v obývacím pokoji, která je schopná v meziobdobí zima–jaro či podzim–zima zajistit tepelnou pohodu propojeného prostoru – obývací pokoj, kuchyň, jídelna a předsíň.Proč si vybrat Velox

Společnost Hoffmann překročila hranici 2500 dodávek stavebního systému VELOX, a to rodinnými domy počínaje a bytovými komplexy konče, a potvrzuje tak svoji pozici dlouhodobě největšího dodavatele stavebního systému VELOX na trhu. Firma zajišťuje především dodávky kompletních stavebnic VELOX pro hrubé stavby a také jejich montáž, popřípadě zaučení pro montáž. Stejně tak je možné pro vás zajistit i základovou konstrukci a v případě zájmu i hrubou stavbu se střechou. A pokud se ptáte, proč ke stavbě použít právě stavební systém VELOX ve spolupráci s firmou Hoffmann, spol. s r. o., Chrudim, zde jsou odpovědi:

1. Již více než 60letá tradice a prověřenost systému VELOX (výroba byla zahájena v Rakousku v roce 1956)

2. Vynikající tepelněizolační vlastnosti a velká schopnost tepelné akumulace díky sendvičové konstrukci obvodových stěn

3. Obrovská variabilita a stabilita systému VELOX daná stavebnicovým systémem a následnou zálivkou nosných stěn a stropů betonem

4. Komplexní řešení obvodových a vnitřních nosných stěn a stropů (u vícepodlažních domů) ze stejného materiálu

5. Příznivá cena v porovnání s nadstandardními tepelněizolačními vlastnostmi

6. Odborná a kvalitní realizace zaškolenými pracovníky firmy

7. Úspěšný katalog rodinných domů VELOX firmy Hoffmann s řadou oceněných domů

Chcete-li se o nabídce firmy Hoffmann dozvědět více, je možné si zdarma vyžádat firemní Katalog typových domů, ve kterém najdete kompletní nabídku firmy včetně vloženého Katalogu pasivních domů s pěticí pasivních domů: SPRUCE 20 passive, LIME 20 passive, MAPLE 20 passive, MINERVA passive a PRIMA passive. Stejně tak vám pracovníci firmy vypracují cenovou nabídku na váš vlastní projekt (i z jiných materiálů) a zajistí jeho přepracování na systém VELOX. Toto vše zdarma.

Náklady na provoz domu (vytápění) jsou nízké, vzhledem k tomu, že dům je navržen ze stavebního systému VELOX – „ztraceného bednění“ na bázi štěpkocementových desek. Zvolený tepelný odpor obvodové konstrukce byl v tomto případě dán tloušťkou 15cm izolace. Nyní je u všech typových domů firmy Hoffmann, s výjimkou domů pasivních ve standardu izolace ze samozhášivého, stabilizovaného šedého polystyrenu s přísadou grafitu EPS plus a s hodnotou tep. odporu R=5,33 m2K/W, resp. prostupu tepla U=0,18 Wm2/K. Velkou výhodou systému VELOX je tepelná akumulace nosného betonového jádra obvodových a vnitřních nosných stěn. Tato výhoda znamená nízký účet za vytápění a velmi příjemné vnitřní klima i v parných letních dnech bez nutnosti klimatizovat = další vícenáklad za drahou elektrickou energii. Také z hlediska zvukové izolace nabízí obvodové a zvláště vnitřní nosné stěny VELOX, oddělující hlavní části domu, nadprůměrné hodnoty indexu vzduchové neprůzvučnosti.


zdroj: http://www.hoffmann.cz